Alavuden seurakunnan kirkkoneuvosto:

  • Jussi Peräaho pj
  • Sari Karhukorpi vpj
  • Kari Hämäläinen, jäsen
  • Kari Järvilahti, jäsen
  • Sami Majuri, jäsen
  • Mikko Mursula, jäsen
  • Maria Sivula, jäsen
  • Kaija Soini, jäsen
  • Mika Uusitalo, jäsen
  • Tarja Ylimäki, jäsen

 

  • Hannele Hannuksela, pöytäkirjanpitäjä
  • Juha Martikainen, Töysän alueen kappalainen
  • Hanna Murtomäki-Kukkola, kirkkovaltuuston puheenjohtaja
  • Esko Piiroinen, kirkkovaltuuston varapuheenjohtaja

 

Kirkkoneuvoston kokouksen tarkastettu pöytäkirja, johon on liitetty valitusosoitus, pidetään yleisesti nähtävänä seurakunnan taloustoimistossa kokouksesta seuraavan 14 päivän ajan. Ellei päätös ole kirkkolain tai – järjestyksen mukaan pidettävä salassa.

 

Kirkkoneuvoston kevään 2022 kokousaikataulu:

2.2.2022

9.3.2022

30.3.2022

20.4.2022

18.5.2022